ANA SAYFA
HAKKIMIZDA CAMIN TARİHİ ÜRÜNLER UYGULAMALAR REFERANSLAR İNSAN KAYNAKLARI İLETİŞİM
 

ISICAM

ISI KONTROLÜ

Isı kontrolü pencere ve cam tasarımında dikkate alınması gereken çok önemli bir diğer ölçüttür. Burada amaç, bina ısısının dışa kaçışını yavaşlatarak ısıtma enerjisi tüketimini azaltmak ve iç mekanın bütününde dengelenmiş bir sıcaklık ortamının devamını sağlamaktır.

ISICAM® Yalıtım Camı Üniteleri

ISICAM®, iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesiyle oluşan yalıtım camı ünitesidir. ISICAM® alüminyum araboşluk çıtası ve içindeki nem giderici malzemeler ile birincil sızdırmaz "poliizobutilen", ikincil sızdırmaz "polisülfid" veya "özel silikon" yardımıyla birleştirilir. Strüktürel camlamalarda,-30°C +80°C arasındaki "kullanım" sıcaklıklarında ve birleşim yerleri bir kapak ve çıta yardımıyla korunmaksızın güneş ışığına doğrudan açık uygulamalarda, özel silikonlu ISICAM® üniteleri talep edilmelidir. ISICAM® üniteleri renksiz, harmandan renkli, güneş ve ısı kontrol kaplamalı (Low-E) veya buzlu, lamine, temperli ve emaye cam panolarla oluşturulabilir.

ISICAM® üniteleri iç ortamla dış ortam arasındaki ısı transferini geciktirerek yalıtım sağlamaktadır. Yalıtımın başarısını, cam panolar arasındaki araboşluk dolgusunun niteliği ve genişliği ile varsa kaplamanın yayınım (emissivity) katsayısı belirlemektedir.

Tipik ISICAM® Kesidi

ÖZEL NİTELİKLİ KONUT CAMLARI

Dünyadaki petrol, doğalgaz ve kömür rezervleri hızla tükenmektedir. Artan enerji İhtiyacı ve çevre kaygısı, daha az enerji ile daha fazla konfor sağlayan Özel camların kullanımını gerektirmektedir. Giydirme cephe dışı ticari yapılar ile konut camlamaları ve cam yenilemeler, ekonomik ve ekolojik dengeler açısından önemli bir ağırlığa sahiptir.

Isı ve / veya güneş kontrol faydaları sağlayan özel nitelikli konut camlarının ortak özelliği düşük ışık yansıtma katsayılarıdır. Bu şekilde akşam saatlerinde iç aydınlatmadan kaynaklanan yansımalar azalıtabilmektedir.

ISICAM S®

ISICAM S®;ILE 174Low-E ısı kontrol kaplamalı, renksiz cama yakın görünüşlü bir yalıtım ünitesidir. Özellikle konutlar ve kış şartları için geliştirilmiş olan ISICAM S® üniteleri, kışları çok soğuk geçen bölgelerde "pasif güneş kazançları"ndan maksimum yararlar sağlamak için 3. yüzeyde, ılıman iklim bölgelerinde kış ve yaz şartlarını dengeleyerek optimum fayda sağlamak için ise 2. yüzeyde kullanılmalıdır.

ISICAM KONFOR

ISICAM KONFOR 70/46, güneş ve ısı kontrol özelliklerini aynı kaplamada barındıran, ışık geçirgenliği yüksek, içten renksiz, dıştan belirli açılarda uçuk mavi pırıltıları olan çok amaçlı bir iklim kontrol ünitesidir. ISICAM KONFOR, yüksek performansı ve doğal görünümü ile mimarlara yepyeni imkanlar sağlamaktadır. %70 ışık geçirgenlik katsayısının, %46 güneş radyasyon enerjisi toplam geçirgenliğine bölünmesi ile elde edilen 1.52 "seçicilik indeksi", ISICAM KONFOR için bir üstün performans göstergesidir.

Hakkımızda | Camın Tarihi | Ürünler | Uygulamalar | Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim Hatipoğlu Cam A.Ş.
a href="referanslar.asp">Referanslar | İnsan Kaynakları | İletişim Hatipoğlu Cam A.Ş.